בשעה טובה ומוצלחת ואחרי הרבה עבודה קשה
מורג יועצים גאה להציג:

"הנהג המקצועי בישראל"
ניתן להשיג את הספר בסטימצקי

אודות מורג יועצים

מרצים
ד”ר אריה חממי - מנכ”ל ק. מורג יועצים
ד”ר אפרת קנולר - אונ’ בר אילן
ד”ר דובי שפיגלר – יועץ מומחה ל- UNFCCC ומומחה בתחום המנועים הירוקים
שרון מיכל - אונ’ בר אילן
אורה בורנשטין גורלי - אונ’ בר אילן
יעקב פישר - אונ’ בר אילן
יוסי דסקל - מנכ”ל בומברדייר ישראל
חדווה חזאי – מנכ”ל חברת ‘מידות’
אביחי סימנר – מורג יועצים- יועץ ארגוני
צבי לוי -לוגיסטיקה
יורם שפק -ביטוחים
תמר אילון -פרסום ושיווק
אביהו הורביץ – ליסינג
ד"ר שמריהו הלל- ניהול

 
דמיינו לעצמכם את תסריט הקרב הבא:
מפקד כוח צה"ל מקבל דיווח מאת הרץ האישי של המח"ט כי לפני שעתיים נצפה כוח אויב המתקדם לעברו מוסתר מאחורי הגבעות הסמוכות,הקומנדקר החטיבתי שקע בחולות ולכן לא ניתן היה להעביר את הידיעה מהר יותר. המפקד המקומי מורה מידית על קידום חוליית רובאי הקרבין לחזית האויב ושולף את פנקסו כדי לשלוח דיווח כתוב למפקדהאודות מצבו ולבקש בדחיפות תגבורת, אולי אפילו שינוע התותח ממחלקה ב'…… זה הרי נשמע כמו תיעוד של מלחמה מהמאה שעברה.איפה היינו היום ללא טלפון, רכבים ממוגנים ( אוטונומיים בקרוב… ), מטוסי קרב, מחשבי לוח, מודיעין עדכני ומצולם כל אלו כורח המציאות של המאה ה – 21, לא ניתן להשתמש בשדה הקרב באמצעים ושיטות של לפני שלושים וארבעים שנה. אנו במורג יועצים נתקלנו במצב דומה בתחום התחבורה ויש לנו את הכלים לפעול בו.

השקעה בהון אנושי
הבדיחה העממית מספרת שעם מנוע של מכונת כביסה גם מכונית מרצדס מפוארת תיסע ברוורס,
חברות רבות משקיעות כספים רבים ברכבים חדשים ואמצעים טכנולוגיים אך מזניחות את טיפוח כוח האדם,לא משנה כמה גדולה ההשקעה בציוד וברכבים בסופו של דבר איכות השירות נמדדת לפי איכות כח האדם המתפעל והמנהל אותו.

ההשכלה היא מכפיל ומשלש כוח.
למורג יועצים חלק גדול וניסיון בהעלאת  המודעות לרכישת השכלה בקרב אנשי תחבורה ובשדרת המנהלים שלה ובהפעלת תכניות הדרכה
לכלל העוסקים בתחום.מנהל המשתמש בשיטות ניהול וכלכלה מתקדמות ידע לצלוח לא רק את אתגרי ההווה אלא גם ישגשג ויתפתח לעתיד. הכלים לכך הינם פיתוח ארגוני  וקידום הון אנושי , מורג עשתה ועושה כברת דרך ארוכה בהובלת ארגוני תחבורה רבים לביצוע שינויים אלו וההדים לכך חיוביים ביותר.
 
פיתוח ארגוני וכלכלי
שיפור שיטות הניהול והתאמתו לסטנדרטים של החברות המתקדמות במשק בארץ ובעולם ע"י עמידה בתקנים ישראליים (ת"י 9301) ובינלאומיים (ISO 9001) , כל זאת מתוך הכרה כי השקעה עכשווית חוסכת הוצאות ואף מגדילה הכנסות בעתיד.
 
מחשוב וטכנולוגיה
חברות הובלה והיסעים שהסתייעו במורג יועצים מציגות היום תשתית מחשובית ואינטרנטית מתקדמת.הטכנולוגיה אינה מוגבלת לאגפי התפעול כי אם גם בצי הרכב עצמו בו הוכנסו בשנים האחרונות אמצעים ועזריםהתורמים בראש ובראשונה לבטיחות אך גם להפחתה משמעותית בהוצאות (דלק, תכנון נסיעות, תזמון טיפולים נכון, מעקב אחר מלאים, פעילות נהג ומצלמות רכב ועוד), מורג יועצים מקדמת מזה שנים את השימוש באמצעים אלו בפעילויותיה השונות ושמחה לראות תוצאות בתחום זה.
 
בטיחות בדרכים
שיתופי פעולה עם גופים וולונטריים ITS ואור ירוק בקידום מועדון מצוינות בבטיחות תחבורה המעניק פרסים לחברות המשלבות אמצעי מיגון ובטיחות ברכביהם. 
השתתפות במיזמי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים כגון: "נוהגים אחרת בתובלה" ו"נוהגים אחרת בעסקים".
 
ועידת ישראל הבינלאומית לתחבורה
מורג יועצים שמחה להיות החלוצה המייסדת והמפיקה של ועידת ישראל לתחבורה זו השנה השמינית ברציפות, רב שיח ובמה למאות ממקבלי ההחלטות עולם התחבורה הישראלי מהמגזר הפרטי והציבורי. הצורך באירוע שיאגד את כל הנוגעים בדבר ליום אחד הוא חיוני ואת השפעותיו ניתן לראות במשך השנה שלאחריה בה מיושמות החלטות הוועידה בתרומה וקידום הענף כולו.

הצוות המוביל

מנכ"ל 'מורג יועצים', ד"ר אריה חממי, הינו בעל עבר ניהולי עשיר וניסיון רב בתחום היעוץ ובתחומי הגישור העסקי. בין היתר שימש כיועץ ליו"ר וועדת הפנים וליו"ר וועדת העבודה והרווחה בכנסת, יעוץ ארגוני אסטרטגי לחברות כלכליות,וחבר דירקטוריון בחברה כלכלית.  ראשי צוותי העבודה ב'מורג', מהווים אף הם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומם.

למה מורג?

מורג הוא כלי חקלאי המשמש לדישת הדגן הבנוי מלוח עץ גדול ובצידו התחתון ננעצו שורות רבות של להבי אבן קצרים. בתקופות מאוחרות יותר הותקנו במורג להבי ברזל ששיפרו את רמת ההפרדה שהתקבלה. לוח העץ נרתם לבהמה ונגרר על גבי ערימות הדגן שהובאו לגורן. האיכר נהג בבהמה בעודו עומד על המורג וכך סייע משקלו לביצוע הפרדת המוץ מהתבן. בעידן המודרני מבוצע תהליך ההפרדה על ידי מכשיר הקומביין, בו זמנית עם תהליך הקצירה; אולם ישנן עדיין מדינות בעולם בהן משתמשים בכלי זה.
 
אנחנו ב'מורג' , פועלים באופן דומה ובוררים את המוץ מן התבן, כאשר אנו מסייעים לך, המנהל, להוביל את הארגון לתוצאות טובות יותר:
מפתחים את המבנה הארגוני, מגדירים את נהלי הארגון ותפקודיו, מבצעים ניתוח הזדמנויות ומבחינים בין העיקר לטפל.  
כמהלך משלים אנו נגדיר את סדרי העדיפויות ונבנה יחד תוכניות עבודה מתאימות. אנו גם מאמינים בהתקדמות הטכנולוגית ובמחויבות הארגונית להתקדם לעבר מחוזות חדשים שעדיין לא נכבשו. אנו נסייע להחליף את להבי האבן בלהבי ברזל, ובהמשך אף נעצים את הארגון.
ד”ר אריה חממי - מנכ”ל קבוצת מורג יועצים
מר אביחי סימנר - ראש תחום טכנולוגיה
מר חיים קרשטט - ראש צוות תקני איכות ופיתוח ארגוני